Otwórz serce, otwórz dłoń 2021!

ARTYKUŁ NA STRONIE GOŚCIA NIEDZIELNEGO

Szanowni Państwo i w tym roku nie poddajemy się i wspólnie – dzięki Państwa życzliwości i wielkim  sercom – organizujemy pomoc dla parafii w Brzozdowcach, Swalawie i Żydaczowie na Ukrainie oraz dodatkowo otwieramy się na dzieciaki z Białorusi.

Z uwagi na utrzymującą się sytuację pandemiczną i w tym roku chcemy Państwu zaproponować ten sam sposób pomocy, jak w roku ubiegłym.

Akcja „Otwórz serce, otwórz dłoń” rozpocznie się nieco wcześniej, bo już 14 listopada. Zamiast świątecznej choinki proponujemy specjalnie przygotowaną przez ks. Piotra Zemana instalację (DZIĘKUJEMY!!!), na której są zawieszone koperty. W kopertach czeka na Państwa niespodzianka – świąteczne życzenia w ojczystym języku obdarowanych przez Państwa dzieci. Te życzenia będą w naszych domach podczas Świąt Bożego Narodzenia, zamiast symbolicznej bombki z poprzednich lat.

Chcemy zachęcić Państwa do napisania kartki świątecznej dla dziecka i jego rodziny oraz złożenia ofiary pieniężnej na poczet prezentu dla dziecka.

Pieniądze zostaną przekazane księdzu Damianowi z parafii w Brzozdowcach oraz księdzu Andrzejowi z Białorusi. Znacie ich Państwo doskonale. Ksiądz Damian przyjeżdza do nas od kilku lat  i w czasie kazań opowiada o tym, co dzięki zaangażowaniu każdego z nas, udało się zrobić w tamtejszej parafii.  I w tym roku, w czasie kazań, będziemy mogli go usłyszeć.

Ksiądz Andrzej był w naszej parafii we wrześniu i opowiadał o bardzo trudnej i skomplikowanej sytuacji na Białorusi. Jego świadectwo spowodowało, że postanowiliśmy podzielić się tym, co mamy z salwatoriańską parafią w Witebsku.

Bardzo prosimy o przynoszenie kopert do zakrystii w nieprzekraczalnym terminie do 5 grudnia włącznie

Jeżeli ktoś z Państwa ma chęć włączenia się w to dzieło, a nie będzie brał koperty z bazyliki to ma możliwość przesłania pieniędzy bezpośrednio na konto parafii:

PKO BP: 68 1020 5297 0000 1602 0000 8151

z dopiskiem: 

AKCJA OTWÓRZ SERCE, OTWÓRZ DŁOŃ

Zachęcamy, aby tegoroczne kartki z życzeniami znalazły godne miejsce w naszych domach. Niech będą symbolem naszej solidarności, życzliwości i wzajemnej troski.

Dziękując za Państwa otwarte serca i chęć dzielenia się tym co macie z potrzebującymi, już dziś chcemy zaprosić na mszę świętą w Waszej intencji.

Tradycyjnie odbędzie się ona 1 stycznia o godzinie 18.30.

Serdecznie zapraszamy!